Okçuluk Temel Eğitim Kursları Hakkında

  • Fizyoterapi uzmanlarının görüşleri; Okçuluk sporu gelişim çağındaki bireylerde oluşabilecek postür bozukluklarının önlenmesini ve daha iyi bir fiziksel yapının oluşmasını sağlar.
  • Psikoloji uzmanlarının görüşleri; Okçuluk sporunu tercih eden kişilerde stresin olmadığı varsa azaldığı ve psikolojik olarak rahatlama hissi ile dikkatin ve konsantrasyonun geliştiği görülmektedir.
  • Ortopedi uzmanlarının görüşleri; Okçuluk sporunu yapankişilerde, üst extrimite kaslarının ve eklemlerinin daha yoğun çalışmasından ötürü ilerleyen yaşlarda yapılan bu sporun sonucu olarak daha verimli bir eklem yapısına sahip olunduğu görülmüştür.
  • Ant. Alper Coşar’ın görüşleri;

Günümüzde uygulanan tedavi yöntemlerinin biri de spordur. Okçuluk, fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden bireylerin daha dayanıklı bir yapıya sahip olmaları açısından yapılabilecek sporların içinde yer almaktadır.

İki yıl içerisinde Mersin Üniversitesi’nde verdiğim eğitimler sonucu, Mersin adına ve üniversite adına 2 ödül kazandık.  Öğrencilerimin başarılı performanslarıyla ODTÜ ve Gazi Üniversite gibi iki büyük üniversiteyi geçip Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 3.sü olduk. Ve federasyonun düzenlemiş olduğu bir yarışmada Türkiye 2.’si olduk (bayan takımı).

Minikler ve yıldızlara yönelik olarak çalışmalarımı profesyonel düzeye getirmekteyim. Amacım 1 yıl içerisinde bölgesel değil Türkiye’de başarı sağlayıp Mersin bölgesine ödül getirmektir. Türkiye’de derece alan öğrenciler Milli Takım kampına alınır. Ve uluslararası yarışmaları kazanma şansına sahiptir. Türk Milli takımına giren bir sporcu yurtdışında birçok üniversitede burslu okuma hakkına sahip olur.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s